Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej

We wtorek 26 czerwca 2012 roku przy ulicy Berdychowo wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.
W lipcu 2014 roku jednostki wydziałowe zasiedliły gotowy budynek. Trwają prace nad gotowością Wydziału do prowadzenia zajęć dydaktycznych od początku nowego roku akademickiego 2014/2015.

Uroczystość otwarcia Centrum planowana jest na 8 października w dzień inauguracji nowego roku akademickiego.

Planowano że za dwa lata do nowego obiektu przy ulicy Berdychowo przeprowadzą się studenci Technologii Chemicznej, którzy obecnie uczą się w budynkach na Wildzie
i Piotrowie. Nowy gmach będzie też wykorzystywany przez Instytut Inżynierii Środowiska. To kierunki bardzo spokrewnione z chemią i liczymy, że w przyszłości uzyskamy dzięki temu dobry efekt synergii - mówi profesor Adam Hamrol, rektor PP.

Budynek wpisze się w zabudowę kampusu Warta Politechniki Poznańskiej. Będzie też stanowił uzupełnienie nadwarciańskiego krajobrazu. W przyszłości dzięki niemu ma się poszerzyć nadrzeczny bulwar. - Mamy plany, ale oczywiście tych planów nie zrealizujemy bez współpracy z miastem - zdradza Hamrol.

Budynek Centrum Dydaktycznego WTC ma mieć łącznie pięć kondygnacji - jedną podziemną i cztery naziemne. Znajdą się w nim 3 sale audytoryjne do zajęć teoretycznych, 54 laboratoria, pomieszczenia konsultacyjne i do przechowywania materiałów dydaktycznych. Centrum wyposażono w przestronne hole, na których w otoczeniu zieleni studenci będą spędzać przerwy. Będzie tu mogło studiować blisko 3000 żaków. Nowocześnie wyposażone sale i laboratoria mają mieć łączną powierzchnię 12,8 tysiąca metrów kwadratowych. Koszt postawienia obiektu to blisko 126 milionów złotych.Publikacja na portalu ePoznanAktualności Politechniki Poznańskiej
Zobacz w pliku *pdf aktualny stan naszej inwestycji w ostatnim kwartale roku 2013.

Załączniki - ogłoszenia: